Реєстрація громадської організації у 2020 році в Україні

Сьогодні реєстрація громадської організації в Україні є вкрай затребуваною послугою, яка передбачає інформаційний та юридичний супровід для реєстрації громадської організації. Взагалі, створення ГО пов’язане з роботою підприємців, які здійснюють спільну діяльність у конкретній галузі.

Що таке громадська організація?

Громадська організація є юридичною особою та об’єднанням громадськості, що має статус неприбуткової. Подібні організації повинні визначитися з цілями, завданнями та статутом, на основі яких і здійснюватиметься діяльність.

Реєстрація ГО потрібна насамперед для того, щоб легалізувати громадську діяльність певних осіб. Створення такої організації свідчить про розуміння напряму своєї діяльності, а найголовніше – вона може контролюватись у деяких рамках.

Як засновників Громадської організації зазвичай виступають фізичні особи (від 2 осіб), які досягли повнолітнього віку. Є й винятки у вигляді молодіжних та дитячих організацій – їх членами можуть бути ті, хто досяг 14 років. Якщо говорити про громадський союз, його створення можливе як юридичними, так і фізичними особами.

Головна мета та завдання вищеописаної організації полягає у тому, щоб вирішувати суспільні питання. Заберати прибуток із такої діяльності суворо забороняється. Матеріальні блага можна отримати виключно як добровільних пожертвувань.

Для полегшення реалізації своїх завдань організацією формуються органи управління. Вирішення матеріальних питань має на увазі фінансові перекази від членів на рахунок або залучення пожертв від сторонніх осіб.

Особливості реєстраційної процедури

Перед тим, як зареєструвати громадську організацію, членами ГО проводяться відповідні збори, які обов’язково потрібно протоколювати. У самому протоколі міститься рішення щодо необхідності створення громадського об’єднання з його назвою, видом діяльності, керівниками та адресою.

Вже на першому реєстраційному етапі необхідно починати займатися подачею документів у державні органи. Важливий момент: це повинно відбуватися не пізніше 2 місяців з дня зборів засновників. Документи розглядаються 3 робочі дні, після чого фахівець приймає рішення – чи реєструвати організацію, чи доопрацьовувати документацію. Які документи на оформлення громадської організації потрібно надати? Мова йде про:

  • Заява про реєстрацію громадського об’єднання за зразком.
  • Оригінальний протокол загальних установчих зборів.
  • Статуті громадської організації.
  • Інформація про посібник з ксерокопіями посвідчення осіб, номерами телефонів тощо.

До речі, оформлення організації можливе і без статусу юридичної особи, однак у такому разі буде значно обмежена її діяльність, наприклад, не вдасться підписувати документи про співпрацю із сторонніми компаніями, брати участь у грантах, отримувати державну підтримку тощо.

Правильно подавши всі папери, зареєструвати ГО вдасться у найкоротший термін. Якщо пакет документів відповідає всім вимогам та законодавчій базі, громадська організація вноситься до Єдиного державного реєстру, після чого видається свідоцтво про реєстрацію, витяг з ЄДР та копія статуту, а також свідоцтво про затвердження.

Чому краще співпрацювати із кваліфікованими фахівцями?

Далеко не всім відомо, що треба зареєструвати громадську організацію, тому ідеальним рішенням у такому разі стане звернення до кваліфікованих фахівців. Клієнту буде достатньо оформити довіреність на представлення своїх інтересів іншими людьми, а решта роботи передається професіоналам – вони підготують документи, отримають реєстраційні папери і передадуть їх засновникам. Вже багато хто зміг переконатися в незаперечних перевагах співпраці з приватними компаніями:

  • Професійне та оперативне виконання роботи.
  • Індивідуальний підхід всім клієнтам.
  • Детальні консультації з будь-яких питань, пов’язаних із реєстрацією.

Співробітники перевіреної фірми нададуть повноцінний спектр послуг – розроблять статутну документацію та виконають реєстраційні дії у Міністерстві Юстиції. Для отримання інформації, що цікавить, завжди можна буде зв’язатися з юристом: він розповість про терміни і вартість процедури. Завдяки солідному досвіду роботи юристи у максимально короткі терміни зареєструють громадську організацію та гарантовано виправдають клієнтські очікування, позбавлять необхідності самостійно збирати документи, простоювати в чергах та заповнювати бланки.

CALL ME
+
Замовити!