Останнім часом було багато розмов про введення законодавчих вимог щодо розголошення відомостей про кінцевих власників компаній в Україні. Ще з 28.04.20 р. набрав чинності Закон №361-IХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів» від 06.12.19 р.
За цим законом юридичні особи під час реєстрації зобов’язані надавати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ). Також розписано механізми щорічного підтвердження та зміни цих відомостей у ЄДР.
Більше того, за неподання чи невчасне надання держ. реєстратору зазначених відомостей у КпАП передбачено штраф від 17 000 до 51 000 г
Але практично механізм внесення відомостей про КБВ до ЄДР ще діє. Мін’юст ще не має права застосовувати ці штрафи. До цього часу (до березня 2021 року) не набрав чинності необхідний для запуску механізму підзаконний акт – наказ Мінфіну «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності». Нагадуємо: згідно із законом №361-IХ, держ. реєстратору необхідно подавати структуру власності.
01.02.21 р. Мінфін оприлюднив проект цього наказу. У ньому пропонується схематичне зображення структури власності юридичної особи з відображенням всіх власників (прямих чи непрямих), і навіть осіб, які мають можливість істотно проводити керівництво чи діяльність компанії. Зразки структури будуть опубліковані на сайті Мінфіну.
Наказ набуде чинності лише від дня публікації на відповідних офіційних майданчиках. Поки що цей момент не настав.
Як діяти за цих обставин?
Потрібно підготуватися діяти швидко. Заручіться підтримкою спеціалістів юридичної компанії “ТОВ Київ”.
- Для вже зареєстрованих компаній: протягом 3-х місяців із дня набрання чинності наказом Мінфіну слід подати/уточнити/оновити інформацію про КБВ.
- При реєстрації нових юридичних осіб після набрання чинності наказом Мінфіну інформацію про КБВ необхідно подавати протягом 14 днів від дати реєстрації.
А ось щорічне підтвердження відомостей буде потрібно лише у 2022 році.
Отже, 2021 року вперше відбудеться подання відомостей про КБВ. Будьте готові!