Під час реєстрації підприємства в Україні обов’язково потрібно вказати його юридичну адресу. В усіх документах буде написано, де юридична особа перебуває. Ці дані наділені офіційним характером. Вони обов’язково фіксуються у Єдиному реєстрі підприємств.
Для нашої країни характерною є ситуація, коли в документах заявлено одне місцезнаходження, а власне підприємство веде свою діяльність зовсім за іншою адресою. І це поширене явище, яке виникає через солідну кількість причин.
Насамперед, варто зауважити, що нестиковка з адресами часто трапляється через відсутність підтверджувальних документів на приміщення, наприклад, акта на право власності, договору оренди або купівлі-продажу. Також часто обирають юридичну адресу у тому районі, де знаходиться бажана податкова інспекція.
В результаті виходить, що дані про місцезнаходження, які заявлені в документах та вписані в ЄДРЮЛ, по суті є номінальними. Таким чином, виникло таке поняття, як фактична адреса, під якою мають на увазі реальне місцезнаходження юридичної особи.
До речі, офіційну адресу потрібно щороку актуалізувати, надаючи відповідне підтвердження до ЄДРЮЛу. Якщо цієї вимоги не буде дотримано належним чином, то підприємство може понести солідний штраф.
Як вибрати юридичну адресу?
Хороша юридична адреса – це додатковий плюс при акредитації у митних та державних органах, в ОВІРі. Тому потрібно ретельно підходити для його вибору. Насамперед, загляньте на сайт місцевої податкової інспекції та подивіться, які адреси належать до місць «масової» реєстрації. Їх найкраще обходити стороною, оскільки довіри вони викликають мало.
По-друге, зверніть увагу на наявність поштової підтримки. Іншими словами, за вашою юридичною адресою повинні приносити поштову кореспонденцію. В іншому випадку ви можете навіть і не дізнатися про претензії з боку якогось державного органу або суду, що наближається. У нашій компанії ви можете купити юридичну адресу та реєстрацію ТОВ (ФОП, СПД) під ключ у Києві та Україні
При оформленні договору на оренду юр.адреси важливо звернути увагу, щоб цей документ по суті не виявився просто угодою на співпрацю або консалтингове обслуговування.
До вищеперелічених правил вибору хорошої юридичної адреси варто ще додати і те, що за фактом оренди ви повинні отримати сам договір, акт приймання-передачі приміщення, документи, що підтверджують право власності орендодавця або його право розпоряджатися нерухомістю на свій розсуд.