9 причин не пускати перевіряючі органи до вашого офісу.

2017 став переломним для системи державного нагляду за діяльністю суб’єктів підприємницької діяльності в Україні. Тепер усі перевірки контролюватимуть через спеціальну електронну систему. Державна регуляторна служба вже працює над цим питанням. Згідно з попередніми планами, новий порядок організації графіка перевірок контролюючих органів буде представлений до кінця року.

Особливості електронної системи перевірок Наша компанія надає юридичні послуги для ТОВ, ФОП, ПП у Києві та Україні.

Примітно, що до системи буде відкритий доступ, тому всі охочі зможуть ознайомитись із планом перевірок та звітами про їх проведення. Електронний реєстр дозволить не лише підприємцям розуміти, хто і коли до них має прийти з уповноважених органів, а й надасть можливість Державній регуляторній службі виявляти факти порушення встановленої процедури контролю та перевищення повноважень інстанцій, що перевіряють.

Що має знати платник податків про нову систему перевірок

Наприкінці 2016 року у Верховній Раді було затверджено мораторій на перевірки суб’єктів підприємницької діяльності. Хоча деякі контролюючі органи все ж таки змогли зберегти право на їх проведення за планом. Незважаючи на мораторій, позапланові перевірки за наявності поважної причини також не скасовуються. Однак бізнесмени отримали від влади чіткі критерії, які дозволяють розуміти, у яких випадках перевіряльників можна не пускати на підприємство.

У яких випадках не можна пускати перевіряючих?

1. Планова перевірка відсутня у річному плані. Він публікується на сайті контролюючого органу до 1 грудня року, який передує року проведення перевірки. До речі, після 1 січня коригування до плану вносити заборонено.
2. Підприємець може не пускати перевіряючих, якщо від них не було повідомлення за 10 днів.
3. Перевіряючі мають бути наділені відповідними повноваженнями. Суб’єкт підприємницької діяльності має побачити направлення на перевірку та отримати його копію, а також службове посвідчення.
4. Якщо не дотримано періодичності перевірок, що регламентується чинним законодавством.
5. Перевірка здійснюється лише за уніфікованим актом, який оприлюднено на офіційному сайті контролюючого органу.
6. Контролер відмовився поставити запис про перевірку суб’єкта підприємницької діяльності у журналі реєстрації заходів держнагляду.
7. Якщо перевищено тривалість перевірки, що у сумі неспроможна перевищувати 15-30 робочих днів залежно від масштабів бізнесу.
8. Будь-яка перевірка має бути схвалена в першу чергу регуляторною службою, після чого контролюючий орган має право йти до суб’єкта підприємницької діяльності.
9. Якщо позапланова перевірка проводиться повторно за тим самим фактом, що вже було перевірено.

CALL ME
+
Замовити!